Hasartmäng 

Alustuseks, mis üldse on hasartmäng? Hasartmängu saab defineerida kahte moodi.

 

Esiteks, Eesti Keele Instituudi ja Eesti õigekeelsussõnaraamatu (ÕS) definitsioon järgi. Teiseks, hasartmänguseaduse järgi. Mõlemas on hasartmängu definitsioon välja toodud.

 

ÕS’i järgi on hasartmäng õnnemäng raha peale.

 

Hasartmänguseaduse järgi tähendab hasartmäng mängu, mis vastab korraga kõigile järgmistele tunnustele:

 

  1. mängus osalemise tingimuseks on mängija poolt panuse tegemine,
  2. mängu tulemusel võib mängija saada võidu,
  3. mängu tulemus määratakse osaliselt või täielikut juhuslikkusel põhineva tegevusega või see sõltub eelnevalt mitteteadaoleva sündmuse toimumisest.

 

 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et hasartmäng on mäng, kus mängija teeb panuse ning kui tal on õnne, siis ta võidab. Hasartmängu mängimise eesmärk on võita raha (või muid materiaalseid vahendeid).

 

Hasartmängust ei saa rääkida ilma sõnata risk, sest ilma riskita ei teki hasarti. Hasartmängude emotsionaalne kontekst ongi pakkuda mängijale hasarti.

 

Hasartmängude Regulatsioon 

Hasartmängud ei ole selline valdkond, mis saaks vabalt areneda ja tegutseda turumajanduslikus ühiskonnas. Kuna hasartmängud kujutavad teatud ohtu inimestele, siis on hasartmängude regulatsioon laias laastus kaheks jaotuv.

 

Ühest küljest, on riigid, kus hasartmängud on täielikud keelatud. Teisest küljest on riigid, kus hasartmängud on lubatud, aga rangelt reguleeritud. Näiteks Eestis on hasartmängud lubatud, aga rangelt reguleeritud.

Hasartmängu Mängijate Vanusepiir 

Hasartmänge ei saa kõik inimesed mängijad. Lotopileti võib Eestis osta vähemalt 18-aastane teovõimeline (terve) inimene. Kasiinosse saab minna vähemalt 21-aastane teovõimeline inimene.

Hasartmängude Liigid 

Hasartmängude liigid sõltuvad sellest, kus te hasartmänge mängite. Näiteks saab hasartmänge mängida arvutis (online’is), kasiinos ja paberkandjal (lotomängud).

 

Kasiino mängud

Need on hasartmängud, mida saate kasiinos mängida.

 

Elektroonilised Hasartmängud

Need on hasartmängud, mida saate mängida arvuti, tahvelarvuti, nutiseadme ja/või interneti vahendusel.

 

Muud Liiki Hasartmängud (Lotomängud)

 

Keno- ja bingoloto hasartmängud.